Ani İşitme Kaybı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Üç gün içinde oluşan ve birbirini takip eden 3 frekans da %30dan fazla işitme kaybı ile seyreden bir hastalıktır.Kulak çınlaması tabloya çoğu zaman eşlik eder.İşitme kayıpları dakikalardan saatlere kadar uzanan farklı zaman dilimlerinde görülebilmektedir.
Devamını Oku

Dış Kulak İltihabı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Otitis eksterna(dış kulak iltihabı) özellikle yaz aylarında görülen basit ama bir o kadar da ağrılı lokal bir hastalıktır.Sıcak iklimlerde daha sık görülmektedir.Sebebi aşırı terlemenin dış kulak yolu ph sını bozmasıdır.Hastalar genellikle kabul etmese de köken de kulak karıştırma büyük oranda vardır.dış kulak yoluna kayda değer olmayan minik travmalar bile hastalığı başlatabilmektedir.En önemli semptom özellikle kulak önüne dokununca oluşan çok şiddetli ağrıdır.
Devamını Oku

Seroz Otit Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Orta kulakta sıvı birikmesi olarak tanımlanabilir. Genellikle bir orta kulak enfeksiyonu takip eden sürede tedavi sonu olabileceği gibi herhangi kulak şikayeti olmadan da görülebilir.Bir çok hastada rutin muayene esnasında tesadüf olarak tespit edilir.
Devamını Oku

Çocuklarda Kulak Enfeksiyonu

Kulak enfeksiyonu çocukluk çağının en sık görülen hastalıklarındandır.Özellikle 0-3 yaşlar arası daha da yüksek oranda görülür.Anatomik olarak solunum yollarının dar olması,östaki tüpünün daha düz olması,basit enfeksiyonlarda bile vücut direncinin tam gelişmemesi sebeplerden birkaçı olabilir.Yatarak biberon alma ve sık kusan bebeklerde risk faktörü artmaktadır.
Devamını Oku